Dr. Soňa Tóthová, abogada

tothova@jflegal.sk  |  +421 905 149 466

 

Sobre mí

Mám za sebou viac ako desať rokov praxe v advokácii, ktorú vnímam ako svoje životné poslanie. Mojimi kľúčovými vlastnosťami sú sila a vytrvalosť. Klientom a kolegom viem byť oporou, kedže zostávam psychicky odolná aj počas náročných sporov a projektov.

Ľudia sa na mne vážia profesionalitu, vysokú odbornosť, spoľahlivosť, zodpovednosť, pragmatickosť, ale aj to, že som osobnostne na vysokej úrovni a môj prístup k nim je ľudský, korektný a lojálny. Ako pracujúcej mame je mi zároveň vlastná maximálna efektivita práce a rozvrhnutie času.

Plynule hovorím anglicky a nemecky.

Práctica y experiencia

Vo svojej súčasnej právnej praxi je mojou prioritou občianske právo, ochrana osobnosti, medicínske právo, ochrana osobných údajov (GDPR), rodinné právo, právo nehnuteľností vrátane pozemkového a stavebného práva, pracovné právo, obchodné právo a vymáhanie pohľadávok.

Špecializujem sa na procesné právo a zastupujem klientov v náročných a citlivých kauzách, vrátane konaní pred Najvyšším súdom SR a Ústavným súdom SR. Poskytujem právne poradenstvo zahraničným aj domácim klientom v oblasti developerského práva a výstavby.

V poručenskej agende sa aktívne zapájam do pilotného programu tzv. Cochemského modelu, ktorý sa zameriava na interdisciplinárnu spoluprácu jednotlivých profesií v poručenskej agende.

Pôsobím aj ako obhajca v trestných konaniach a v rámci mojich pro bono aktivít zastupujem klientov Centra právnej pomoci.

Calificaciones, membresías y publicaciones

Slovenská advokátska komora (SAK)
Odborná skúška na povoľovanie vkladov a zápisov práv k nehnuteľnostiam (ÚGKK SR)

Referencias

UNDER CONSTRUCTION

UNDER CONSTRUCTION

© 2019 – 2020 | JF LEGAL